MUZEUM OGNIA W OGÓLNOPOLSKIM PROJEKCIE

Centrum Nauki i Techniki „Muzeum Ognia” w Żorach uczestniczy w uruchomionym niedawno i dynamicznie rozwijającym się interesującym projekcie www.nowemuzeum.pl. W ciągu pierwszych trzech tygodni funkcjonowania tę stronę internetową odwiedziło ponad 1000 unikalnych użytkowników z całej Polski. Przedsięwzięcie zyskało przychylne przyjęcie mediów. Warto tam zajrzeć. Projekt obejmuje sieć placówek interaktywnych skupiających angażujące wiele zmysłów muzea i centra nauki. Obiekty wyłoniono w wyniku audytu opartego o jasne kryteria. Zakwalifikowano ponad 60 instytucji zgrupowanych w sześciu kategoriach: centrum nauki, historia, sztuka, technika, natura oraz kulinaria. Wybierane były w oparciu o parametry mówiące m. in. o interaktywności, oddziaływanie ekspozycji na wiele zmysłów czy różnorodności form przekazu. Głównym założeniem selekcji było wyłonienie takich placówek, które są zorientowane na dostarczenie odwiedzającym kompleksowego, wieloperspektywicznego przeżycia, łączącego w sobie elementy edukacji, zabawy i relaksu. Każda z placówek została przedstawiona na stronie internetowej, żorskie Centrum Nauki i Techniki – oczywiście też. Projekt wystartował 11 marca 2018 i promowany jest hasłem: Wyskocz z kapci! Patronami zaangażowanymi w kampanię jest 7 regionalnych organizacji turystycznych, w tym śląska.