Ognisty bal karnawałowy dla dzieci

Księżniczki, superbohaterowie i zwierzątka odwiedzą Muzeum Ognia w Żorach. 31 stycznia budynek przejmą dzieciaki w karnawałowych strojach. Wszystko to w ramach pierwszego Ognistego Balu.

Tym razem oprócz zwiedzania, goście muzeum będą śpiewać, tańczyć i brać udział w konkursach. Ten najważniejszy to oczywiście konkurs na najlepsze przebranie – dzieci w najbardziej pomysłowych strojach wrócą do domu z atrakcyjnymi nagrodami. – To już druga impreza kostiumowa, którą organizujemy w ostatnim czasie w Muzeum Ognia. Bal Halloweenowy cieszył się olbrzymim zainteresowaniem, więc mamy nadzieję, że i tym razem chętnych nie zabraknie – podkreśla Olga Pelaczyk, menager zarządzający Muzeum Ognia.

Zapisy na bal przyjmowane są pod numerem telefonu: (32) 307 27 98 lub mailowo pod adresem: biuro@muzeumognia.zory.pl. Ognisty Bal rozpocznie się o godzinie 17:00 i zakończy o 21:00. Na uczestników czekać będą słodkie przekąski i napoje. Impreza dedykowana jest dzieciom w wieku od 4 do 12 lat.

Karnawałowy bal to nie jedyne ciekawe wydarzenie w kalendarzu Muzeum Ognia. W budynku przy ul. Katowickiej 3 regularnie odbywają się warsztaty artystyczne. Podczas zajęć dzieci szyją maskotkę Żorka lub własnoręcznie wykonują świeczkę. Na terenie żorskiego muzeum cyklicznie odbywają się także wystawy fotografii i pocztówek.