W jakich godzinach otwarte jest Muzeum?
Muzeum jest otwarte od wtorku do piątku w godzinach 9:00 – 16:00, natomiast w soboty i niedziele w godzinach 10:00 – 17:00.  W poniedziałki Muzeum jest nieczynne.
Jakie są ceny biletów?
Bilet normalny kosztuje 16 zł. Dostępne są również bilety ulgowe, a także grupowe i rodzinne. Szczegółowe ceny oraz rodzaje ulg można zaleźć w zakładce cennik.
Gdzie można kupić bilet?
Bilety można zakupić w kasie w godzinach otwarcia Muzeum.
Ile czasu zajmuje zwiedzanie?
Na zwiedzenie pięciu stref tematycznych w Muzeum Ognia należy zarezerwować około 2 godzin.
Jak dojechać do Muzeum?
Muzeum Ognia mieści się przy ul. Katowickiej 3 w Żorach, bezpośrednio przy drodze krajowej nr 81 na trasie Katowice – Skoczów. Do Muzeum można również dotrzeć bezpłatną komunikacją miejską, liniami 01 i 02. Należy wysiąść na przystanku „Stodolna – Cmentarz”, a następnie iść ulicą Stodolną i Huloki w stronę ronda Niemieckiego Kamp-Lintfort. Dojście pieszo zajmie około 5 minut.
Czy Muzeum jest przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością?

W Muzeum znajduje się wiele udogodnień ułatwiających poruszanie się osobom niepełnosprawnym.

Ile osób może liczyć grupa zwiedzających z opiekunem?

Minimalna ilość osób podczas zwiedzania grupowego to 15. Korzystanie z ekspozycji oraz zwiedzanie z opiekunem jest komfortowe dla grup nie przekraczających 30 osób, w przypadku większej ilości chętnych prosimy o kontakt z biurem Muzeum. Obsługa wyjaśni wszelkie wątpliwości.

Czy podczas zwiedzania można robić zdjęcia i nagrywać?

Tak, można bez ograniczeń uwieczniać Muzeum oraz jego ekspozycje do prywatnego archiwum. W przypadku zdjęć komercyjnych, bardzo prosimy o uprzedni kontakt z managerem obiektu.

Skip to content