WYJĄTKOWA WYSTAWA FOTOGRAFA MISHY KOMINKA „CHIŃSKIE OBRAZY”

Niezwykłe zdjęcia ukazujące zwyczajne chińskie życie miejskie, są częścią nowej wystawy Chińskie Obrazy, prezentowanej w Muzeum Ognia.

Jej autorem jest fotograf, wydawca, kurator i założyciel Kominek Books-Gallery – Misha Kominek.
Urodzony w Knurowie, obecnie mieszkający w Berlinie, opublikował wiele znanych książek autorstwa, m.in. Rinko Kawauchi, Viviane Sassen, Senta Simond, ale również wydał pięć monografii własnej twórczości.
Wybrane fotografie ostatniej z nich „Chinese Pictures”, są częścią obecnej wystawy w Muzeum Ognia.

Niesamowita wrażliwość autora przenosi widza na ulice Szanghaju, Kantonu i Pekinu, aby przedstawić bohaterów zdjęć w czasie wykonywania codziennych czynności, ale również w swobodnej lekkości i równowadze.
Zdjęcia wykonane w latach 2007-2011 są dokumentacją złotej ery dużych chińskich miast, kiedy w ciągu 30 lat, do 2015 roku 260 milionów Chińczyków opuściło wieś i przeprowadziło się do miejskich aglomeracji.
Wystawa związana z tym okresem, prezentuje ludzi w ich naturalnym otoczeniu, z dala od politycznej kontroli, blokad, kryzysów, za to z fizycznie odczuwanym wewnętrznym spokojem, radością i luzem.

Serdecznie zapraszamy w dniach 01.10 – 31.10.2024 do Muzeum Ognia, do osobistej interpretacji wystawy Chińskie Obrazy, która jest jedną z 6 wystaw XIV Festiwalu Fotografii Plener 2024.